Závislosť na cukre – Čo to je a prečo s ňou skoncovať?

Väčšina populácie v súčasnosti trpí návykom na cukor. Faktom je, že cukor je všade okolo nás. Samozrejme v sladkých veciach, ako sladkosti a nealkoholické nápoje, ale taktiež sa skrýva na miestach, ktoré by Ťa ani nenapadli, ako v kečupe alebo v spracovanom mäse na obed.

Výrobcovia cukor pridávajú k mnohým produktom, aby im zlepšili vzhľad a chuť, predĺžili ich trvanlivosť a je dosť možné, že aj preto, aby si ľudia s väčšou pravdepodobnosťou kupovali ich výrobky.

Nanešťastie ľudia všetkých vekových kategórií trpia závislosťou od cukru od bábätiek až po dospelých.

Čo spôsobuje nášmu telu závislosť od cukru?

V primeranom množstve je cukor nevyhnutný pre náš život. Bohužiaľ, mnohé z potravín obsahujú cukry, ktoré sa dostávajú do krvného obehu príliš rýchlo. Ak sa cítiš unavený alebo máš náhle príliš veľa energie, alebo ak máš pocit podráždenosti, keď nedostaneš na obed svoje obľúbené jedlo, môže byť príznak závislosti na cukre. Tieto veci sú síce zlé, ale nie je to najhoršie, čo sa môže stať. Závislosť na cukre môže viesť k vzniku cukrovky a obezity, tieto môžu viesť k ďalším zdravotným komplikáciám a predčasnej smrti.

Aké sú benefity pri skoncovaní závislosti?

Po ukončení svojej závislosti je viac než pravdepodobné, že budeš cítiť viac živej energie. Budeš spať zdravo a prebudíš sa svieži. Budeš fungovať lepšie na všetkých úrovniach života.

Mnohí, ktorí ukončia svoju závislosť na sladkom stratia zopár kíl a centimetrov, predovšetkým z oblasti žalúdka, kde sa hromadia problematické tuky. Brušný tuk je oveľa nebezpečnejší, ako tuk na iných partiách tela, pretože rastie priamo do orgánov a tkanív.

Budeš sa tešiť z cvičenia, a budeš sa cítiť oveľa lepšie. Okrem toho, keď úplne ukončíš svoj návyk na cukre, výrazne znížiš riziko cukrovky a ďalších vážnych degeneratívnych ochorení. Takže jednou z najlepších vecí, ktoré pre seba môžeš urobiť je, vzdelávať sa o závislosti na cukre a naučiť sa, ako ju ukončiť.


Pridať komentár