Prečo jesť čučoriedky?

Čučoriedky nielen zlepšia vaše zdravie viac ako jedným spôsobom, ale môžu vám pomôcť vyzerať a cítiť sa mladšie. Sú veľmi sladké a chutné zároveň.

Čučoriedky sú ovocím pestovaným nielen v Spojených štátoch ale nájdeme ich aj v prírode na Slovensku a jedia ich milióny ľudí po celom svete. Sú chutné a dajú sa jesť rôznymi spôsobmi, napríklad pridaním do vašich obľúbených cereálií, mliečnych koktejlov alebo dokonca v celozrnných tyčinkách. Existujú rôzne druhy čučoriedok ako brusnice a lesné čučoriedky, ale všetky z nich majú zázračné liečivé vlastnosti. Pre tých, ktorí nejedia čučoriedky: možno budete chcieť, aby prehodnotili svoje rozhodnutie po tom, čo sa dozvedia všetky zázraky tohto delikátneho ovocia, ktoré vám ponúka.

Čučoriedky sú známe ako najsilnejší antioxidant, čo môže byť pre vás prínosom v mnohých ohľadoch. Môžu vám pomôcť zvýšiť hladinu kyslíka vo vašom systéme vyčistením od všetkých karcinogénov útočiacich na vaše bunky, ktoré prijímate na dennej báze napríklad prostredníctvom aktívneho a pasívneho fajčenia a tiež zo znečisteného ovzdušia. Tieto karcinogény môžu taktiež poškodiť genetický materiál, zabíjať krvné bunky a môžu dokonca viesť k nespočetných chronickým ochoreniam, ktoré nevyhnutne vedú k rakovine.

Čučoriedky sú tiež celkom výhodné pre „výrobu tepla“ pre pacientov, pretože ich pravidelná konzumácia pomáha stimulovať váš krvný obeh. Čučoriedky tiež zabezpečujú vypúšťanie škodlivých toxínov z buniek, ktoré môžu nepriaznivo ovplyvniť vaše srdce. Väčšina lekárov a dieterov odporúča pacientom, ktorí majú problémy so srdiečkom, konzumovať aspoň štipku čučoriedok na dennej báze.

Čučoriedky sú bohaté na vitamín C a mangán, ktoré vám pomôže udržiavať zdravé ďasná, zlepšujú váš imunitný systém, hrajú dôležitú úlohu v rozvoji vašich kostí a tráviaceho systému. Zlepšenie vášho tráviaceho ústrojenstva pomáha telu efektívnejšie získať viac živín z potravín ako sú bielkoviny a sacharidy. To vám pomôže udržať si vašu hmotnosť a hladinu cholesterolu po celý život.

Čučoriedky sú tiež známe kvôli zlepšeniu a zachovaniu zraku. Čučoriedkové extrakty sú bohaté na antokyanín a prostredníctvom výskumu sa dokázalo, že trvalo znižujú straty zraku u ľudí.


Pridať komentár